Відділ освіти Роменської районної державної адміністрації Сумської області

ПЕДАГОГИ СУМЩИНИ ДОСТОЙНО НЕСУТЬ ЗВАННЯ ОДНИХ ІЗ КРАЩИХ ПРАЦІВНИКІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ

Про це зазначила представник Міністерства освіти і науки України Світлана НЕРЯНОВА під час Всеукраїнського науково-практичного семінару «Сучасні підходи до формування здоров’язбережувальної компетентності дитини дошкільного віку», що проходить на Сумщині

Сьогодні приміщення обласного Департаменту освіти і науки перетворилося на велику майстерню творчих ідей та розробок для всіх учасників семінару, а дошкільнята залюбки демонстрували свої мистецькі таланти.

«Дошкільна освіта є одним з пріоритетів в нашій державі. Не дивно, що саме тут проходить семінар такого рівня, адже педагоги  Сумщини по праву несуть звання одних із кращих дошкільників України», – зазначила начальник відділу дошкільної освіти головного управління загальної середньої та дошкільної освіти директорату дошкільної та шкільної освіти Міністерства освіти і науки України Світлана Нерянова. Вона також наголосила, що у Сумській області педагоги, управлінці, методичні служби працюють в єдиному тандемі, що і дає високопрофесійні результати.

Привітала учасників семінару і заступник голови облради Тетяна ГОЛОВКО, яка відмітила, що галузь освіти – це пріоритет як для  керівництва області, так і для керівництва на місцях, адже дошкільний вік є фундаментом, на якому постає увесь життєвий шлях людини.

Директор обласного Департаменту освіти і науки Вікторія ГРОБОВА повідомила: «Найбільш дієвих результатів у зміцненні у цілому здоров'я дітей ми досягаємо в процесі комплексного підходу до фізичного, психічного та соціально-духовного здоров'я».

Серед обов'язкових умов ефективного використання здоров'язберігаючих технологій є їх позитивне емоційне забарвлення. Педагоги Сумщини одностайно говорять про те, що виконання вправ з нудьгою, без бажання не дасть позитивного результату, а скоріше навпаки.

Однією з таких педагогів-новаторів є Олена ПЛАХТІЙ, вихователь-методист дошкільного навчального закладу № 4 «Малятко» м. Ромни. На сьогоднішньому семінарі вона знайомить всіх зі своєю розробкою – спортивним другом «Губка Боб». «Часто діти не люблять робити те, що в них не виходить, не виключенням стало і метання м’яча. Тому ми розробили помічника за допомогою якого вони вдосконалюють координацію рухів та окомір», – розповіла Олена Плахтай. Педагог додала, що з появою «Губки Боба» кількість дітей, бажаючих «нагодувати» його м’ячиками, значно зросла.

Довідково. У Всеукраїнському огляді-конкурсі на кращий стан фізичного виховання в закладах системи освіти України у 2018 році Сумщина перемогла у трьох номінаціях: у номінації «Кращі заклади дошкільної освіти (компенсуючого типу)» І місце посів Сумський спеціальний реабілітаційний навчально-виховний комплекс № 34; у номінації «Кращі заклади дошкільної освіти (сільського типу)» І місце – Плавинищенський ДНЗ (ясла-садок) «Теремок» (Роменський район); у номінації «Кращі заклади дошкільної освіти (міського типу)» І місце – Сумський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №  8 «Космічний».

Дошкілля Сумщини – це потужна мережа, що нараховує 468 закладів освіти різних типів і форм власності, у яких виховується 34 565 дітей дошкільного віку: у 253 функціонуючих закладах дошкільної освіти – 28 847 осіб, 172 навчально-виховних комплексах, де є групи раннього та дошкільного віку, – 4 805 осіб, 25 опорних закладах загальної середньої освіти, що мають дошкільні групи, – 495 осіб, 9 закладах загальної середньої освіти – 78 осіб, 6 закладах позашкільної освіти – 289 осіб, у дошкільних групах 3 інтернатних закладів – 51 особа.

У закладах дошкільної освіти працює 4 124 педагоги: 260 завідувачів, 2 825 вихователів, 139 вихователів-методистів, 380 музичних керівників, 202 практичні психологи, 114 інструкторів із фізичної культури, 15 соціальних педагогів, 31 керівник гуртків, 10 асистентів вихователів в інклюзивних групах, 148 учителів-дефектологів.« повернутися до списку новин