Відділ освіти Роменської районної державної адміністрації Сумської області

«НАВЧАЛЬНИЙ РІК ЗАВЕРШУЄТЬСЯ НЕ ПІЗНІШЕ 1 ЛИПНЯ, ЩО ПЕРЕДБАЧЕНО ЗАКОНОМ «ПРО ПОВНУ ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ». ЦЯ НОРМА ДІЄ, ЗОКРЕМА, І В УМОВАХ КАРАНТИНУ», – ВІКТОРІЯ ГРОБОВА

Актуальні освітні питання, зокрема, продовження карантину в закладах загальної середньої освіти, проведення підсумкового оцінювання, зовнішнього незалежного оцінювання, організованого завершення 2019/2020 навчального року, упровадження Закону України «Про повну загальну середню освіту» обговорювали  в рамках відеоселекторної наради для керівників органів управління освітою, директорів інтернатних закладів, проведеної Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації 23 квітня 2020 року

Директор Департаменту освіти і науки Вікторія ГРОБОВА акцентувала увагу на тому, що закладам загальної середньої освіти необхідно завершити навчальний рік відповідно до структури, визначеної закладом освіти на початку навчального року, а також з урахуванням виконання календарно-тематичних планів.

Очільниця освіти області зазначила, що відповідно до частин третьої та четвертої статті 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту», питання організації освітнього процесу, виконання освітньої програми, навчального плану є внутрішніми питаннями кожного закладу загальної середньої освіти, його педагогічної ради та завданням педагогічних працівників. В умовах дистанційного навчання педагогічні ради шкіл можуть самостійно визначати деталі освітнього процесу і завершення навчального року, а підсумкове оцінювання може здійснюватись віддалено.

Вікторія Гробова наголосила, що з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 у 2019/2020 навчальному році МОН України рекомендовано не проводити масові заходи  із залученням учасників освітнього процесу, у тому числі останні дзвоники та випускні вечори.

Керівникам закладів загальної середньої освіти необхідно розробити і затвердити графіки видачі випускникам 9-х класів свідоцтв про здобуття базової середньої освіти з урахуванням необхідності дотримання протиепідеміологічних вимог.

Учням, які не планують навчатися в іншому закладі освіти, доречно надіслати копії відповідних документів електронною поштою або в інший спосіб, з подальшим врученням оригіналу документа у вересні 2020/2021 навчального року.

Начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти Світлана БИРЧЕНКО акцентувала увагу на проведенні підсумкового оцінювання учнів. Вона розповіла про особливості організації оцінювання в умовах дистанційного навчання: поточного, формувального та підсумкового оцінювання; оцінювання учнів 1-2-х класів та 3-х пілотних класів Нової української школи; підсумкового оцінювання учнів, які навчаються за індивідуальною формою.

Світлана Бирченко зазначила, що Міністерством освіти і науки України направлено закладам освіти лист-роз’яснення  від 16.04.2020 № 1/0-213 щодо проведення підсумкового оцінювання та завершення 2019/2020 навчального року, у якому рекомендується скласти графік дистанційних перевірочних робіт та усних опитувань з метою недопущення перевантаження учнів і раціонального використання часу; провести підсумкове річне оцінювання навчальних досягнень учнів, ураховуючи результати  оцінювання з використанням технологій дистанційного навчання за ІІ семестр.

Вона звернула увагу на те, що у 2019/2020 навчальному році звільнено від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти (наказ Міністерства освіти і науки України від 30.03.2020 № 463 «Про  звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2029/2020 навчальному році»). ДПА в 11-х класах відбудеться у форматі ЗНО.

Юрій ХАРЛАМОВ,начальник відділу інклюзивної, позашкільної освіти та виховної роботи, наголосив, що проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році регламентовано постановою Кабінету Міністрів України від  25 серпня 2004 р. № 1095 (зі змінами) та наказом Міністерства освіти і науки України від 9 липня 2019 року № 947, яким затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання. На сьогодні сформовано мережу пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов у 6 округах (міста Глухів, Конотоп, Охтирка, Ромни, Суми, Шостка). Планується задіяти 46 пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання, із яких на базі закладів загальної середньої освіти – 20, професійної (професійно-технічної) освіти – 6, вищої освіти – 20.

Проте, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами) та у зв’язку із ситуацією, що склалася, зовнішнє незалежне оцінювання не відміняється, воно відбудеться за будь-яких обставин, але дати його проведення залежать від того, коли буде знято обмежувальні заходи.

Міністерством освіти і науки України розроблено два сценарії проведення ЗНО-2020.

Якщо карантин закінчується не пізніше, ніж початок травня, червня, тоді основна сесія буде тривати з 25 червня до 17 липня, результати учасники отримають не пізніше 31 липня, а додаткова сесія триватиме з 28 липня до       11 серпня.

Якщо карантин закінчується не пізніше, ніж початок серпня, тоді основна сесія буде тривати з 17 серпня до 4 вересня, результати учасники отримають не пізніше 17 вересня, а додаткова сесія триватиме з 22 вересня до 6 жовтня.

Головний спеціаліст-юрисконсульт Марина ШАПОВАЛ інформувала щодо впровадження Закону України «Про повну загальну середню освіту». Вона зазначила, що відповідно до підпункту 2 пункту 3 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону набрання чинності цим Законом є підставою для припинення безстрокового трудового договору з педагогічними працівниками державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, яким виплачується пенсія за віком, згідно з пунктом 9 частини першої статті  36 Кодексу законів про працю України. До 1 липня 2020 року керівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти зобов’язані припинити безстрокові трудові договори з медпрацівниками, яким виплачується пенсія за віком, з одночасним укладанням з ними трудових договорів строком на 1 рік. У разі незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору вони звільняються згідно з пунктом 9 частини першої статті  36 Кодексу законів про працю України.

Марина Шаповал акцентувала увагу на тому, що повідомити працівника про переведення на строковий договір необхідно не пізніше ніж за 2 місяці (але не пізніше 30 квітня). Також вона окрему увагу приділила питанню укладення контрактів з керівниками закладів загальної середньої освіти.« повернутися до списку новин