Відділ освіти Роменської районної державної адміністрації Сумської області

РОМЕНЩИНА ДОЛУЧИЛАСЬ ДО ЩОРІЧНОЇ ВСЕСВІТНЬОЇ АКЦІЇ «ХОДА ЗА СВОБОДУ»

Всесвітня щорічна акція «Хода за свободу» з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, що пройшла в усіх областях України, зібрала представників громадських організацій, волонтерів, небайдужих людей Роменщини біля пам’ятника Т.Г.Шевченка

«В сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини. Саме на підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і спрямована ця благородна акція», – зазначив перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації Володимир ТАТАРІНОВ.

Способи втягнення людей у процес торгівлі людьми різні – злочинці шукають все нові і нові методи вербування, але завжди це відбувається шляхом використання обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини. Будь-яка особа може постраждати від торгівлі людьми, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Жінки та чоловіки стають жертвами сексуальної та трудової експлуатації. Дітей змушують красти, жебракувати, використовують для проституції, виготовлення порнографічної продукції, та навіть використовують з метою вилучення органів.

Одним із основних завдань Міністерства соціальної політики є формування у суспільстві розуміння того, що людська гідність, права людини є найвищою цінністю, а також попередження та формування нетерпимої поведінки, нульової толерантності до будь-яких форм експлуатації людини.

«Держава пропонує повний спектр допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми. Людина, яка постраждала від цього злочину, звернувшись до управління соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації, має право на отримання відповідного статусу, і це дає їй можливість отримати одноразову матеріальну допомогу, а також отримати повний спектр допомоги: медичної, правової, соціальної, а також одноразової матеріальної допомоги», – пояснив заступник начальника управління соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації Сергій ГАЛЬЧЕНКО.

Стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації, тому лише об’єднавши зусилля, ми зможемо подолати проблему торгівлі людьми у суспільстві.« повернутися до списку новин